Odpylacz mokry do pyłów aluminium


Wirowy separator mokry do pyłów, także pyłów aluminium

Odpylacz do pyłów aluminium

Dynamiczny separator mokry typu WNA Al jest przeznaczony do oczyszczania pyłów o specjalnych własnościach, w szczególności pyłów wybuchowych. Wysokowydajny, mokry pochłaniacz zanieczyszczeń, działa na zasadzie odwirowania.

Powietrze poprzez zawirowanie pyłu z wodą i jednoczesne odwirowanie ich z dużą siłą odśrodkową zostaje oczyszczone. Wlot powietrza wirówki jest po części przepłukiwany wodą. Napływający z duża prędkością strumień powietrza wymieszany z pyłem porywa ze sobą wodę i wywołuje intensywne zawirowanie i rozbijanie pęcherzyków powietrza.

Woda z dużą prędkością przepływa poprzez zabudowane u dołu zawirowacze i dalej zostaje porwana z dużą prędkością uderza w następną, wyżej położoną sekcję wirowania. Kierunek strumienia jest ponownie zmieniany i woda wiruje tym razem w zakrętach górnej części.

Strumień powietrza wraz z cząsteczkami pyłu poprzez silną turbulencję w wirówce zostaje otoczony wodą, tak, że pozostałe ciężkie frakcje pyłów łączą się ze sobą. Poprzez powiązanie wody z cząstkami pyłów zwiększa się masa, a co za tym idzie, efekt odwirowania (oczyszczania).

Zbiornik na wodę może być ciągle używany. Pompy czy dysze, które mogłyby zakłócać proces nie są zabudowane wewnątrz urządzenia. Porwane cząstki wody przez czysty strumień powietrza zostaną poprzez wodny separator wstrzymane i w procesie czyszczenia cofnięte. Po procesie czyszczenia cząsteczki pyłu pozostają w postaci szlamu w dolnej części wodnego filtra i poprzez zawór spustowy odprowadzane na zewnątrz.

Segment wlotu i wylotu wentylatora został wykonany jako konstrukcja stalowa i zostały one usytuowane w poziomym i pionowym kierunku. Wirnik wentylatora został wykonany z blachy stalowej. Wnętrze urządzenia jest chronione przeciwko zapaleniu się odciągniętych pyłów przy pomocy przeciwwybuchowego silnika wentylatora oraz uziemionego okablowania.

Odpylacz mokry do pyłów podłączony na hali

Dane techniczne dla WNA 5000:

Punkt znamionowy pracy:

Wydajność wentylatora: 5000 m³/h przy

Ciśnieniu całkowitym: 2600 Pa

Moc silnika: 5,5 kW

Napięcie przyłączenia: 400V/50Hz

Pobór prądu: 9,6 A

Budowa wentylatora: na urządzeniu, zawiera tłumik

Sterowanie zamontowane na lewej stronie obudowy

Poziom hałasu: ok.78 dB(A)

Stopień oczyszczania: Powyżej 95 %

Rodzaj oczyszczania urządzenia: manualnie

Otwór wlotowy: 280 mm – z tyłu

Otwór wylotowy: 355 mm – po prawej stronie

Wymiary: ok. 1250 x 1560 x 3140 mm

Masa: ok. 650 kg

Wypełnienie wodą: ok. 280 litrów

Zużycie wody na godzinę roboczą: ok. 8 l

Masz pytania?

Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy odpowiedni sprzęt i dobierzemy najatrakcyjniejszą ofertę.

ZADAJ PYTANIE LUB ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

INFORMACJE KONTAKTOWE

Odpylacz.com.pl - Technika odpylania, odpylacze przemysłowe, odkurzacze przemysłowe Debus, filtrowentylacja

Katowice,
województwo Śląskie

+48 732 851 099

biuro@odpylacz.com.pl