Filtrowentylacja hal i pomieszczeń przemysłowych


Filtrowentylacja

Filtrowentylacja - Zaawansowane systemy wentylacji pomieszczeń.

Zadymienie, dym spawalniczy lub pył to duży problem z zanieczyszczonym powietrzem w Twoim warsztacie?

Wychwytywanie zanieczyszczeń w miejscu ich powstawania jest dotychczas najbardziej efektywną metodą wentylacji pomieszczeń i ta metoda jest umieszczona we wszystkich przepisach na pierwszym miejscu.

Tylko w ten sposób można prawie całkowicie wyeliminować z pomieszczenia dymy oraz inne zanieczyszczenia spawalnicze. Jednak w niektórych przypadkach punktowe instalacje odciągowe lub instalacje odpylające mogą okazać się niewystarczające lub też mogą pojawić się problemy z ich użyciem, jak np. w przypadku:

Tutaj pomocne okazują się systemy wentylacji pomieszczeń firmy KEMPER, które optymalnie chronią zdrowie pracowników oraz gwarantują utrzymanie czystego powietrza w pomieszczeniach. W sytuacji, kiedy nie ma możliwości zastosowania punktowych instalacji wyciągowych

lub ich użycie jest utrudnione, dym spawalniczy oraz inne zanieczyszczenia tworzące gęstą zawiesinę można wychwytywać tuż nad obszarem obróbki metalu.

Zainstalowanie systemu wentylacji pomieszczeń pozwala na stworzenie bezpiecznych i przede wszystkim czystych stanowisk pracy, w których dobrze będą się czuć pracownicy, a maszyny i budynki pozostaną czyste, co pozwoli na zaoszczędzenie wysokich kosztów związanych z ich czyszczeniem. Nie mówiąc już o dużych oszczędnościach, które są możliwe dzięki prostemu montażowi i pracy systemów wentylacji firmy KEMPER.

W warsztatach i zakładach zajmujących się obróbka metali można spotkać najróżniejsze warunki i rodzaje pracy. Dlatego firma KEMPER bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oferuje różne systemy wyciągowe
przeznaczone do różnych zastosowań. Zależnie od życzeń i wymagań klientów systemy wyciągowe mogą być stosowane pojedynczo lub w zespołach. Dzięki temu nie ma potrzeby uzbrajania całej powierzchni hali. Oprócz tego przy pomocy systemów firmy KEMPER można tworzyć pojedyncze, nowe stanowiska robocze.

System Push-Pull - skuteczna filtrowentylacja

System zasysania od wzrastających do średnich ilości szkodliwych dymów. Push-Pull to system przeciwległych wylotowy i wlotowych rurociągów, który przyłącza się do urządzenia odsysającego i filtrującego. System nadaje się do warsztatów z niewielką lub średnią ilością dymu, pyłu lub kurzu, w których nie ma możliwości punktowego odciągania pyłów lub będzie on stosowany jako uzupełnienie systemu odciągania punktowego. Jest on niskokosztowy, ponieważ zintegrowane urządzenie filtrujące używać można również do dodatkowych zastosowań i to cały czas przy wykorzystaniu tego samego urządzenia.

push-pull system wentylacji pomieszczeń

KemJet - profesjonalny system wentylacji

Wentylacja pomieszczeń z intalacją Stand-Alone do ustawienia i wysokowydajnymi dyszami nawiewowymi.

KemJet - system wentylacji pomieszczen

EcoCube jako rozwiązanie filtrowentylacji przestrzennej

Seria produktów TEKA EcoCube to urządzenia, które pomogą rozwiązać każde zadanie w zakresie filtracji dymów i pyłów.

Zanieczyszczone powietrze, transportowane w rurociągu (niezawarty w dostawie) jest zasysane przez wentylator i doprowadzane do sekcji filtracyjnej. Tutaj zanieczyszczenia w postaci cząsteczek odkładają się na powierzchni materiału filtracyjnego.

rozwiązanie filtrowentylacji przestrzennej przykład zastosowania

Przyklad realizacji 6 stanowiskowego odciągu dymów spawalniczych

Niniejsza propozycja przeznaczona jest na 6 stanowisk spawalniczych przy odciągu suchych i niezaolejonych zanieczyszczeń spawalniczych w opcji z wykonaniem pogodowym centrali i przetwornicą częstotliwości w celu dostosowania obrotów wentylatora do liczby czynnych stanowisk po otwarciu lub zamknięciu dławika w ssawce (wersja ekonomiczna).

KEMPER zespół filtrujący typ 81 0600 060 przetestowany przez IFA według normy DIN EN ISO 15012-1. Najwyższy stopień filtracji-W3.

Urządzenie filtrujące, centralne z wentylatorem i automatycznym
oczyszczaniem, system sterujący Siemens Simatic, filtry nabojowe KemTex z membraną ePTFE.

Klasa pyłów L i M przy skuteczności filtracji > 99,99 %, wg. DIN EN
60335-2-69

Przyklad realizacji 6 stanowiskowego odciągu dymów spawalniczych

2. Montaż, orurowanie, system recyrkulacyjny zima-lato, ramiona odciągowe KEMPER, wykonanie pogodowe:
Wykonanie pogodowe urządzenia filtrowentylacyjnego, odporne na działanie warunków atmosferycznych i umożliwiające ustawienie na wolnym powietrzu.

W skład wchodzi:

 • Lakiernicza powłoka zewnętrzna
 • Termiczna ochrona wentyli magnetycznych chroniąca je przed zamarzaniem
 • Zadaszenie
 • Listwy z tworzywa sztucznego montowane pod urządzeniem pozwalające na odseparowanie od podłoża
 • Zewnętrzny terminal sterowania zamiast ekranu dotykowego na urządzeniu pozwalający na sterowanie urządzeniem z wnętrza hali
 • Przeniesienie jednostki powietrza sprężonego do hali

3. KEMPER Przetwornica częstotliwości do centralnych urządzeń ssąco-filtrujących

Cechy charakterystyczne:

 • automatyczna, uzależniona od zapotrzebowania regulacja pracy wentylatora
 • niezmienny i stały odciąg na wszystkich stanowiskach pracy (niezależnie od liczby pracujących stanowisk i stopnia zabrudzenia filtra)

Korzyści:

 • duże oszczędności energii elektrycznej
 • znaczne wydłużenie żywotności wkładów filtracyjnych
 • niezmienna objętość odciągowa na aktywnych stanowiskach pracy
 • wydłużenie żywotności wszystkich komponentów użytkowych

Inwestor zapewnie podłączenie elektryczne i sprężonego powietrza w miejscu posadowienia odpylacza, oraz przechowuje w bezpiecznym miejscu urządzenia do czasu montażu.

Jeżeli myślicie o filtrowentylacji do Państwa zakładu to: prześlijcie rysunek hali, napiszcie co robicie a i tak nasza wizyta Was nie minie. Umówcie się z nami:
doradzimy, dobierzemy, zamontujemy:
biuro@odpylacz.com.pl
+48 732 851 099

Filtrowentylacja hal, pomału staje się standardem. Czasami specyfika produkcji jest taka, że najlepiej postawić np. taką wieże filtracyjną. Nie trzeba ciągnąć rurociągu, ramiona doczepiać. STOI i filtruje.
TERAZ MOŻNA przetestować-czyli postawić u siebie na hali i sprawdzać jak to działa.
PRZETESTUJ - podaj adres miejsca pracy, gdzie należy wysłać wieżę:
biuro@odpylacz.com.pl
Kosztem jest tylko transport.

Masz pytania?

Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy odpowiedni sprzęt i dobierzemy najatrakcyjniejszą ofertę.

ZADAJ PYTANIE LUB ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

INFORMACJE KONTAKTOWE

Odpylacz.com.pl - Technika odpylania, odpylacze przemysłowe, odkurzacze przemysłowe Debus, filtrowentylacja

Katowice,
województwo Śląskie

+48 732 851 099

biuro@odpylacz.com.pl