Jaki wybrać odciąg spawalniczy? Rodzaje odciągów dymów spawalniczych


przejezdny filtr mechaniczny w trakcie pracy

Pod hasłem odciągi dymów spawalniczych kryje się kilka różnych rozwiązań, które w różny sposób realizują tą samą funkcję - wychwycenie szkodliwych dymów. Sposoby w jakich ta funkcja jest realizowana różnią się nieznacznie od siebie. Poznanie występujących różnic, rozwiązań oraz zalet umożliwi zakup urządzenia skrojonego na potrzeby zakładu w którym urządzenie będzie pracować. Zobacz w jaki sposób wybrać odpowiedni odciąg spawalniczy. Poniższa lista powinna szczegółowo wyczerpać ten z pozoru trudny temat.

1. Odciąganie oparów bezpośrednio przy palniku spawalniczym

Rozwiązanie

Palnik spawalniczy jest łatwo podłączany do zespołu odciągowego w celu wychwycenia większości niebezpiecznych oparów spawalniczych.

Zalety

Posiadanie odciągacza bezpośrednio na palnik spawalniczy zapewnia, że ekstrakcja jest zawsze dostępna i prawidłowo umiejscowiona. Praca staje się elastyczna, a szybkość przechwytywania jest doskonała.

2. Odprowadzanie oparów z ramionami odciągowymi

Rozwiązanie

Ramiona są połączone z układem filtru próżniowego, który usuwa zanieczyszczenia z wydobywanego powietrza.

Zalety

Ramiona odciągowe są elastyczne, łatwe w pozycjonowaniu i nie zakłócają pracy. Nie ma wpływu na proces spawania. Szybkość przechwytywania jest doskonała.

3. Odciągi przenośne / urządzenia filtrujące

Rozwiązanie

Odciągi spawalnicze przenośne zbierają opary spawalnicze są łatwe do przemieszczania się po warsztacie do miejsca, gdzie potrzebna jest ekstrakcja.

Zalety

Jeśli prace spawalnicze odbywają się w różnych miejscach, najlepszym sposobem jest przenośne rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku stałych ramion wyciągowych, przenośne ramiona są elastyczne, łatwe w pozycjonowaniu, a nie w trakcie pracy. Nie ma wpływu na proces spawania.

Rozwiązanie

Stoły zawierają zintegrowane wydobycie oparów, pyłu i innych cząstek powstających podczas spawania, szlifowania, polerowania i podobnych zastosowań.

Zalety

To rozwiązanie nadaje się do stałych miejsc pracy. Ekstrakcja odbywa się przez powierzchnię stołu, co oznacza, że nie trzeba zmieniać punktu ekstrakcji. Duża szybkość przechwytywania.

4. Wydobywanie oparów do robotów spawalniczych

Rozwiązanie

Dysze ekstrakcyjne można montować bezpośrednio na urządzeniu spawalniczym, które chroni wrażliwą elektronikę i operatorów nadzorujących obiekt.

Zalety

Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach: Ekstraktor montowany na dyszy spawalniczej lub osłonie zamontowanej nad robotem. Obydwa rozwiązania zapewniają duże współczynniki wychwytywania.

Masz pytania?

Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy odpowiedni sprzęt i dobierzemy najatrakcyjniejszą ofertę.

ZADAJ PYTANIE LUB ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

INFORMACJE KONTAKTOWE

Odpylacz.com.pl - Technika odpylania, odpylacze przemysłowe, odkurzacze przemysłowe Debus, filtrowentylacja

Katowice,
województwo Śląskie

+48 732 851 099

biuro@odpylacz.com.pl