ExpoWEDLING 2018 – targi spawalnicze w Sosnowcu


Już po raz szósty odbyły się największe w kraju targi spawalnicze ExpoWEDLING. W dniach 16-18 października, w Expo Silesia w Sosnowcu można było obserwować dziesiątki wystawców związanych z branżą spawalniczą.

Na stoiskach znajdowało się wszystko co w spawalnictwie i tematach pokrewnych można wykorzystać. Poczynając od tematyki BHP, która nie bez powodu dba o nasze bezpieczeństwo pracy, gdzie znaleźć można było m.in. odzież ochronną, przyłbice spawalnicze i obuwie ochronne. Wyjątkowe stoisko zaprezentowała firma Fornius - Perfect welding, która poza materiałami spawalniczymi i urządzeniami spawalniczymi, na żywo wykonywała spawanie łodzi motorowej pod montaż podzespołów, przygotowując tym samym pojazd do zawodów górskich - jak później się dowiedzieliśmy. Co ciekawe, w dobie tematyki Przemysłu 4.0 i wszechobecnej automatyzacji zadań spawanie odbywało się ręcznie, ale z nie mniejszą precyzją.

Wracając jednak do tematyki Przemysłu 4.0 , z roku na rok widać coraz więcej producentów prezentujących ramiona robotyczne, automatyzujące proces spawania. Ich niepodważalną zaletą są koszta utrzymania, precyzja spawania oraz stopień powtarzalności.

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć najważniejszych (z perspektywy spawacza, jego wygody, wyposażenia stanowiska pracy oraz bezpieczeństwa) firm w tematyce odciągów spawalniczych takich jak TEKA i KEMPER. Na stoiskach oglądaliśmy działanie stanowiskowych urządzeń odpylających.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.