Air Watch kontra Air Tracker – systemy kontroli powietrza


Wybór odpowiedniego systemu dającego możliwość zdalnej, i co najważniejsze ciągłej kontroli jakości powietrza może okazać się wyzwaniem dla osoby, która do tej pory z takiego urządzenia nie korzystała. Korzyści płynące z systemów kontroli powietrza są wymierne i przekładają się na jakość powietrza w miejscu użytkowania oraz pozwalają dokładnie określić wydajność posiadanego systemu filtrowentylacji.

Zakład produkcyjny podlegający rygorystycznym normom jakościowym musi w równym stopniu dbać o zdrowie swoich pracowników. Jakość powietrza jest tutaj najistotniejszym parametrem, zwłaszcza podczas tworzenia i obróbki tworzyw sztucznych, podczas których do powietrza przedostają się szkodliwe dla zdrowia i organizmu drobinki powodujące w dłuższej perspektywie nieodwracalne szkody. W takiej sytuacji wymagane jest regularne sprawdzanie czystości powietrza, co w większości zakładów nadal odbywa się "ręcznie".

Tendencja w informatyzacji i unowocześnianiu zakładów przemysłowych spowodowała pojawienie się na rynku urządzeń do odczytu i śledzenia jakości powietrza. Poza zdalną kontrolą, możliwy jest odbiór sygnału na urządzeniach mobilnych typu smartfon czy tablet. Dzięki temu aktualne dane masz zawsze pod ręką. Urządzenie posiada również alarm, który w odpowiedniej sytuacji powiadomi o przekroczeniu norm. Teraz już nie trzeba czekać na kolejne pomiary.

Air Watch kontra Air Tracker. Które urządzenie wybrać?
Odpowiedź nie jest prosta i zależy od charakterystyki i aktualnego wyposażenia zakładu. Każde z tych urządzeń posiada swoje zalety, które jednak nie każdy będzie w stanie wykorzystać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z nami, wtedy na podstawie otrzymanych informacji doradzimy najlepsze urządzenie.

Sprawdź ceny i pełen opis urządzeń:

Systemy kontroli powietrza - Air Watch kontra Air Tracker

Reklama systemów kontroli powietrza na łamach czasopisma Szef utrzymania ruchu